Napi bontás

Május 28. kedd
14:00 Koszorúzás Zsigmond Vilmos szülőházánál
Szeged, Dobó utca 41.
16:00 Vendégfilmek
A Palicsi Európai Filmfesztivál legjobbjai
Le case Che Erevamo 18', Air (Vw Golf Iii) 2’, Maskirovka 9’, Les Indes Galantes 6’, The Tasmanian Tiger 13’
Belvárosi Mozi Csőke József terem
16:30 Utcamenet
A Honvéd térről a Délvidék Házba veterán busszal, a Fricsay Ferenc Városi Fúvószenekar kíséretével
17:00 Ünnepélyes megnyitó
Délvidék Ház
17:30 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
ROSSZ VERSEK - 19:10 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
18:00 Vendégfilmek
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
Aki bújt, aki nem 11'
Belvárosi Mozi Csőke József terem
18:15 Hazai Sikerek
A MARTFŰI RÉM
Magyar film 121 perc, 2016 Rendező: Sopsits Árpád, Operatőr: Szabó Gábor
Belvárosi Mozi Csőke József terem
20:00 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
LÁNY - 21:40 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
20:30 Hazai Sikerek
EGY NAP
Magyar film, 99 perc, 2018 Rendező: Szilágyi Zsófia, Operatőr: Domokos Balázs
Belvárosi Mozi Csőke József terem
Május 29. szerda
10:00 A Fény Mesterei
LIVING THE LIGHT - ROBBY MÜLLER
Holland dokumentumfilm, 86perc, 2018 Rendező: Claire Pijman Operatőr: Claire Pijman, Robby Müller
Délvidék Ház
11:30 Kerekasztal
Beszélgetés a Living the Light - Robby Müller c. film kapcsán
Résztvevők: Kende János, Szabó Gábor, Pohárnok Gergely, Steve Kovacs operatőrök. Moderátor: Báron György filmesztéta
Délvidék Ház
14:00 Versenyprogram
Kisjátékfilm
Ignorance is Bliss 30’ Nuclear Shaddows 15’ The Watchkeeping (Budėjimas) 16’
Délvidék Ház
15:15 Versenyprogram
Kisjátékfilm
Ave Eva 15’ Máscara de cordura 20’ Dark Chamber 6’ Ambi 19’ -16:15 -Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
16:00 Hazai kedvencek
PÁL UTCAI FIÚK
Magyar játékfilm, 104 perc, 1969 Rendező: Fábri Zoltán Operatőr: Illés György
Belvárosi Mozi Csőke József terem
17:15 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
TEGNAP -19:15 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
18:00 Vendégfilmek
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
KÖTELÉK 101
Belvárosi Mozi Csőke József terem
18:15 Klasszikusok
SZERELMEM, ELEKTRA
Magyar film,76 perc, 1974 Rendező: Jancsó Miklós Operatőr: Kende János
Belvárosi Mozi Csőke József terem
20:00 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
AS I FALL - 21:40 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
20:00 Vendégfilmek
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
KOCKAEMBER
Belvárosi Mozi Csőke József terem
20:20 Hazai kedvencek
FEHÉR TENYÉR
Magyar film, 97 perc, 2005 Rendező: Hajdú Szabolcs Operatőr: Nagy András
Belvárosi Mozi Csőke József terem
22:30 Partfürdő
Budapest Wild Side – Lou Reed dalok magyarul
LEGÁT TIBOR ESTJE
Szegedi Partfürdő Kemping és Apartman
Május 30. csütörtök
9:30 Klasszikusok
A LONDONI FÉRFI -Tarr Béla filmje
11:40 „Ördögi kör egy városi texturában” Rajk László látványtervező előadása a film világáról
Délvidék Ház
14:00 Versenyprogram
Kisjátékfilmek
Húsz 18’ Balázs kamerája 14’ Lerepül a Hülye Fejetek 24’ Downfall 7’ -16:30 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
15:20 Versenyprogram
Kisjátékfilmek
Visite 12’ Under the sun 15’ Petit 11’ Daughterland 15’ Lauretta 18’ -16:30 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
18:00 Az Oscar lépcsőjén
Sisyphus / Maestro / Földiek / Susotázs / Ostrom
Belvárosi Mozi Csőke József Terem
17:30 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
BLUE KIDS -18:50 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
17:30 Szabadtéri Mozi
Vendégfilmek
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai: Friss hús /’ A Palicsi Filmfesztivál legjobbjai: Družinica
Széchenyi tér
19:15 Versenyprogram
Kísérleti film
Csendélet 2’ Iceberg Nations 4’ Exhalación 15’ Life of a Tree 10’ Egy virág története 3’ Hagyaték 13’ Hívő [Egy perc tánc] 1:20’ Benned 2’ Grindcabin 4’ -20:05 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
20:00 Hazai Kedvencek
UTÓÉLET
Magyar játékfilm, 93 perc, 2013, Rendező: Zomborácz Virág Operatőr: Pohárnok Gergely
Belvárosi Mozi Csőke József Terem
20:00 Szabadtéri Mozi
Vendégfilmek
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai: Last Call
Széchenyi tér
20:25 Szabadtéri Mozi
Hazai Kedvencek: ANYÁM ÉS MÁS FUTÓBOLONDOK A CSALÁDBÓL
Magyar játékfilm, 110 perc, 2015, Rendező: Fekete Ibolya Operatőr: Gózon Francisco, Jancsó Nyika
Széchenyi tér
21:00 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
CALIBRE - 22:40 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
Május 31. péntek
10:00 Kerekasztal
Beszélgetés Kovács Istvánnal, a Diák-Oscar nyertes Ostrom c. film rendezőjével.
Moderátor: Vágvölgyi B. András filmesztéta
Délvidék Ház
11:00 Film-olvasás
Könyvbemutató
Szabó Gábor. Filmeskönyv 2 és Muszatics Péter: Bécs, Budapest, Hollywood c. könyvek szerzőivel beszélget Kolozsi László filmesztéta
Délvidék Ház
14:00 Versenyprogram
Kisjátékfilm
Sinking objects 23’ Skolstartssorg 16’ Héroes 8’ Zombie Time 6’ -16:15 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
15:15 Versenyprogram
Kisjátékfilm
Estigma 14’ Wiki 29’ Ley de vida 17’ -16:15 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
17:00 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
VOLT EGYSZER EGY SZÍRIA -18:30 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
18:00 Hazai Kedvencek
FEKETE KEFE
Magyar játékfilm, 83 perc, 2004, Rendező: Vranik Roland Operatőr: Pohárnok Gergely
Belvárosi Mozi Csőke József Terem
18:00 Szabadtéri Mozi
Vendégfilmek
A Palicsi Filmfesztivál legjobbjai: Banditi U Potrazi Za Mamom
Széchenyi tér
19:30 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
FACADES
Délvidék Ház
20:00 Klasszikusok
METEO
Magyar játékfilm 102 perc, 1989, Rendező: Monory-Mész András Operatőr: Szabó Gábor
Belvárosi Mozi Csőke József Terem
20:00 Szabadtéri Mozi
Zsigmond Vilmos Filmográfia
BÁNK BÁN -magyar operafilm, 2002, 116 perc, Rendező: Káel Csaba Operatőr: Zsigmond Vilmos
Széchenyi tér
21:15 Bónusz
A tavalyi fődíjas operatőr filmje
A hang -angol rövidfilm, 2017, rendező: Antony Petrou, operatőr: Joe Cook
Délvidék Ház
22:30 Partfürdő
Sardinelli & His Majik Mufflers koncert
Szegedi Kemping és Apartman
2019. június 1. szombat
10:00 Információs vetítés
TRANSINISTRA
Svéd dokumentumfilm, 94 perc, 2019, Rendező: Anna Eborn Operatőr: Virgine Surdej
Délvidék Ház
12:00 Információs Vetítés
KÖNNYŰ LECKÉK
Magyar dokumentumfilm, 78 perc, 2018.,Rendező: Zurbó Dorottya Operatőr: Natashy Pavlovskaya
Délvidék Ház
14:00 Versenyprogram
Nagyjátékfilm
GENEZIS -16:00 Beszélgetés az alkotókkal
Délvidék Ház
16:00 Szabadtéri Mozi
Hazai Kedvencek: LÚDAS MATYI
Magyar rajzfilm, 70 perc, 1979, Rendező: Dargay Attila, Operatőr: Henrik Irén
Széchenyi tér
17:30 Szabadtéri Mozi
Vendégfilmek
Filmek a Palicsi Filmfesztiválról RUINS RIDER / A Filmy szerb-magyar Project Student Film anyaga
Széchenyi tér
18:00 Klasszikusok
A TANÚ - cenzúrázatlan változat
Magyar játékfilm, 103 perc, 1969, Rendező: Bacsó Péter Operatőr: Zsombolyai János
Délvidék Ház
18:00 Ünnepélyes Díjátadó
Kisszínház
20:00 Díjnyertes filmek
Belvárosi Mozi Csőke József Terem
20:00 Szabadtéri Mozi
Klasszikusok: A TANÚ - cenzúrázatlan változat
Magyar játékfilm, 103 perc, 1969, Rendező: Bacsó Péter Operatőr: Zsombolyai János
Széchenyi tér
22:00 Szabadtéri Mozi
Hazai Kedvencek: MAGYAR VÁNDOR
Magyar játékfilm, 110 perc, 2004, Rendező: Herendi Gábor, Operatőr: Pohárnok Gergely
Széchenyi tér