Nulladik nappal indulunk

2021. június 14.

Az idén a versenyprogrammal vetekedő színvonalas műveket vetítünk a válogató zsűri ajánlásával a ZSIFF „bemelegítő”, azaz nulladik napján. Így a hivatalosan szeptember 21-től 25-ig meghirdetett filmfesztivál valójában már 20-án elkezdődik. Az OFF programban vetítjük le a Belvárosi Mozi Karanténfilm pályázatának díjazott alkotásait is. 

 

AZ VÁLOGATÓ ZSŰRI TAGJAI

Balázs István Balázs operatőr

Buk Miklós operatőr, rendező

Ferenczi Gábor filmrendező, forgatókönyvíró

Hartung Attila rendező, forgatókönyvíró 

Kardos Sándor Kossuth- és Balázs Béla-díjas operatőr, rendező, fotográfus

Kovács Claudia operatőr, rendező, forgatókönyvíró

Lovasi Zoltán operatőr, rendező, forgatókönyvíró

Monory Mész András rendező, operatőr

Szabó Réka rendező

Török Ferenc Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró 

 

OFF PROGRAM

A Feltaláló Magyarország, 2020, 121’
Rendező: Gyöngyössy Bence
Operatőr: Csukás Sándor

A Pásztor Magyarország, 2020, 91’
Rendező: Illés László
Operatőr: Tóth Gergely

A Rubens lány Magyarország, 2019, 23’
Rendező: Dér András
Operatőr: Dér András

A Trip to Heaven (Thiên đường gọi tên) Vietnam, 2020, 15’
Rendező: Linh Duong
Operatőr: Ngô Minh Nghĩa

Bitten / Ukąszenie Poland, 2019, 24’
Rendező: Helena Oborska
Operatőr: Tomasz Wierzbicki

Boredom Slovakia, 2020, 19’
Rendező: Alica Bednáriková
Operatőr: Roman Šupej

De Biecht van Beuningen (The Confession of Beuningen) Netherland, 2020, 07’
Rendező: Arjen Schotel
Operatőr: Christiaan van Leeuwen

Deceit Mexico, 2019, 13:03’
Rendező: Jose Lopez Aramburo
Operatőr: Daniel Guillen

Diszkó Diktátor Magyarország, 2020, 16’
Rendező: Kőváry Dániel
Operatőr: Barna Máté

Dusk Poland, 2020, 5:241
Rendező: Paula Wilczyńska
Operatőr: Paula Wilczyńska

El Árbol (The Tree) Mexico, 2019, 13:02’
Rendező: Miguel Valdez-López
Operatőr: Alan Zúñiga

El Cuento del que Todos Hablan Spain, 2020, 06’
Rendező: Daniel Montoya
Operatőr: Daniel Montoya

El Remanso Colombia, 2020, 19’
Rendező: Sebastián Valencia Muñoz
Operatőr: Mauricio Vidal

Fading Snow Poland, 2020, 28’
Rendező: Anna Morawiec
Operatőr: Tomasz Wierzbicki

Gunda Norvégia, USA, 2020, 92’
Rendező: Viktor Koszakovszkij
Operatőr: Viktor Koszakovszkij, Egil Håskjold Larsen

Hab Magyarország, 2020, 88’
Rendező: Lakos Nóra
Operatőr: Bálint Dániel

Hasadék Magyarország, 2020, 92’
Rendező: Krasznahorkai Balázs
Operatőr: Réder György

Hét kis véletlen Magyarország, 2020, 106’
Rendező: Gothár Péter
Operatőr: Táborosi András

Imaginary Darkness  Mexico, 2021, 66’
Rendező: Roque Azcuaga
Operatőr: Roque Azcuaga

Legjobb tudásom szerint Magyarország, 2020, 123’
Rendező: Lőrincz Nándor, Nagy Bálint
Operatőr: Nagy Bálint

Lily <3   Mexico, 2020, 23:30’
Rendező: Jimena Georgina, Muhlia Montero
Operatőr: Jose Daniel, Zúñiga Sánchez

Listen Papa! France, Germany, Russia, 2019, 13’
Rendező: Tatiana Poliektova, Olga Poliektova
Operatőr: Tatiana Poliektova, Olga Poliektova

Litre Chile, 2020, 18’
Rendező: Sebastián Salfate
Operatőr: Emilia Martin

Mare Nostrum Greece, 2020, 26’
Rendező:  Dimitris Anagnostou
Operatőr: Yiannis Karabatsos

Meanwhile in Amsterdam Netherland, 2020, 05’
Rendező: Meier & Counet
Operatőr: Jean Charles Counet, nsc

Mei-Káprázat Magyarország, 2020, 17:59’
Rendező: Zhang Ge
Operatőr: Bántó Csaba

Mint egy Haiku Magyarország, 2020, 23’
Rendező: Andella Mirtill
Operatőr: Hámory Csaba

Nagypapa emlékei Magyarország, 2020, 20’
Rendező: Jordi Leila
Operatőr: Fecske Flóra

Pesti balhé Magyarország, 2020, 106’
Rendező: Lóth Balázs
Operatőr: Balázs István Balázs

Qualia Mexico, 2020, 09:40’
Rendező: Valeria Díaz
Operatőr: Jorge Daniel Carmona Colín

RE.MIND.ME Poland, 2019, 4’
Rendező: Filip Twardowski
Operatőr: Filip Twardowski

Sciophobia Spain, 2020,  06’
Rendező: Elliot Huescar
Operatőr: Joan Cassasco

The Deep Poland, 2019, 4:30’
Rendező: Paula Wilczyńska
Operatőr: Paula Wilczyńska

The Heart of the Volcano Mexico, 2020, 20:44’
Rendező: Montserrat Cattaneo
Operatőr: Fee Strothmann

The Stranger South Africa, 2020, 15:04’
Rendező: John DeVries
Operatőr: Rick Joaquim, SASC

The Visit Iran, 2019, 14’
Rendező: Azadeh Moussavi
Operatőr: Mohammad Hadadi

Time Románia,  2020, 04:18’
Rendező: Balla Zoltán
Operatőr: Balla Zoltán

Űrpiknik Magyarország, 2021, 76’
Rendező: Badits Ákos
Operatőr: Balázs István Balázs

Valami történjen Magyarország, 2021, 29’
Rendező: Botos Dániel
Operatőr: Tajti Krisztián

Vera Macedonia, 2019, 18’
Rendező: Verica Nedeska Trajkova
Operatőr: Dimo Popov

View from Above Russia, Kenya, 2020, 13’
Rendező: Eugene Izraylit
Operatőr: Max Efros

Visszhang Magyarország, 2021, 29’
Rendező: Herczeg Adrienn
Operatőr: Rumann Gábor

White Eye Israel, 2020, 21’
Rendező: Tomer Shushan
Operatőr: Saar Mizrahi

Whisper Magyarország, 2020, 12’
Rendező: Ina Nersesian és  Adam Breier
Operatőr: Ina Nersesian

Zheng Italy, 2020, 25’
Rendező: Giacomo Sebastiani
Operatőr: Giorgio Giannoccaro

Zuniverzum Magyarország, 2020, 30’
Rendező: Oláh Kata, Csukás Sándor, Gryllus Dorka, Simon Kornél
Operatőr: Csukás Sándor

 

A Belvárosi Mozi Karanténfilm pályázatának díjazott alkotásai:

Szemenyei János - Horgas Ádám: Kis suttogás 5:31’

Szűcs Gréta: Pan(dem)ic room 1:15’

City Rocks: A show-nak folytatódnia kell 5.43’

Magyar Fülöp: Karantén videó 10:23’

Mari Domokos: Key 6:15’

 

­­