FESZTIVÁLPROGRAM 2022

Május 24.
11:00 KOSZORÚZÁS ZSIGMOND VILMOS SZÜLŐHÁZÁNÁL
Szeged, Dobó u. 39.
14.30 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
1000 DREAMS (Kirgizisztán, 89')
Balázs Béla terem
16.30 ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
Zsigmond Vilmos terem
OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
KABARÉ 1972, amerikai musical, 124’
R. Bob Fosse, op. Geoffrey Unsworth
Zsigmond Vilmos terem
17.00 A BŰN OPTIKÁJA
A NYOMOZÓ 2008, magyar-svéd-ír krimi, 107’
R. Gigor Attila, op. Herbai Máté
Csőke József Terem
17.10 Versenyprogram / Dokumentumfilm 95’
CSAK CSALÁDRÓL NE (Magyarország, 52’), FÉLHOMÁLY (Magyarország, 21’), I DON’T FEEL AT HOME ANYWHERE ANYMORE (Kína, 16’), HEAD IN THE CLOUDS (Magyarország, 5'56'')
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
19.00 MAGYAR PANORÁMA
ELTÖRÖLNI FRANKOT 2021, magyar történelmi dráma, 99’
R. Fabricius Gábor, op. Dobos Tamás
Csőke József terem
19.30 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
OUR FATHER (Spanyolország, 81’)
Balázs Béla terem
19.30 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
VÉRZŐ OLAJ 2007, amerikai filmdráma 158’
R. Paul Thomas Anderson, op. Robert Elswit
Zsigmond Vilmos terem
21.15 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
ANIMALS (Belgium, 93’)
Balázs Béla terem
Május 25.
10.30-15.00 AR/ VR KONFERENCIA
Virtuális kiállítás / Kerekasztal-beszélgetés / Technológiai és projektbemutató
Moderátor: Herner Dániel
Zsigmond Vilmos terem/ VR Cinema & Game Room
13.00 Versenyprogram / Dokumentumfilmek 93’
ANIMA, ANIMAE, ANIMAM (Spanyolország, 29’), MUTHA & THE DEATH OF HAMMA-FOKU (Spanyolország, 26’), WAIMAI (TAKE AWAY) (Spanyolország, 15’), HONEY BUNNY DURACELL (Csehország, 7'55’), TOWARDS A FRAGMENTED ANATOMY (India, 15’)
Balázs Béla terem
15.20 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
SWEAT (Lengyelország, Svédország, 106’)
Balázs Béla terem
17.00 VÁLOGATÁS A MALTER VÁNDORFESZTIVÁL DÍJNYERTES FILMJEIBŐL 56’
BELEZNAI MÁRK: AGAPÉ 16’, NAGY BORBÁLA: PANNÓNIA DICSÉRETE 27’, TÖRÖK LEVENTE: AZ ÉN TÖRTÉNETEM 13’
Csőke József terem
18.15 A BŰN OPTIKÁJA
DÖGKESELYŰ 1982, magyar krimi, 109’
R. András Ferenc, op. Ragályi Elemér
Csőke József Terem
18.30 Versenyprogram / Kísérleti filmek 59’
CORTÁZAR (Németország, 10’) IN THE DOLLHOUSE (Hollandia, 3'20’) LOOP (Argentina, Spanyol, 8’) OTRA LUNA (spanyol, 8’) PAINFULLY BEAUTIFUL (Magyaro, 15'21’) THE LIFE WE LIVE IS NOT LIFE ITSELF (Ausztrália, Görögország, 8'45’), VOLVEMOS EN 5 MINUTOS (Spanyolország 5')
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
20.00 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
A GYŰRŰK URA: A GYŰRŰ SZÖVETSÉGE 2001 új-zélandi-amerikai fantasztikus kalandfilm, 178’
R. Peter Jackson, op. Andrew Lesnie
Zsigmond Vilmos terem
20.15 MAGYAR PANORÁMA
ÉDEN 2020, magyar-román filmdráma, 153’
R. Kocsis Ágnes, op. Tóth Widamon Máté
Csőke József terem
20.30 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
TERMÉSZETES FÉNY (Magyarország,103')
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
Május 26.
10.30 A BŰNFILMEK ATMOSZFÉRÁJA, A HATÁSKELTÉS KÉPI ESZKÖZEI
KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS
Moderátor: Varró Attila filmkritikus
Balázs Béla terem
13.30 Versenyprogram / Kisjátékfilmek
A WORLD BEWITCH’D (Németország, 6’) AND THE NIGHT REMAINED (Szlovénia, 8'26’) AVAKO (Oroszország, 28’), CANIBALISMO (Spanyolország, 15’), WILLING TO GO THERE (USA, 19’), OLOTE (Mexikó, 13’), ORQUESTA LOS BENGALAS (Spanyolország, 21’)
Balázs Béla terem
14.00 HATÁRON TÚL
SZERB ÉS MAGYAR FILMFESZTIVÁLOK SZAKMAI TALÁLKOZÓJA
MiniMozi
16.00 Versenyprogram / Dokumentumfilmek 62’
EZT LEVEZEKELNI NEM LEHET (Magyarország, 42’), A FÉRFIAK FARKA (Magyarország, 9’), WHERE IS MY RED TIE (Magyarország, 11’)
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
17.00 A BŰN OPTIKÁJA
ISTENI MŰSZAK 2013, magyar vígjáték, 106’
R. Bodzsár Márk, op. Reich Dániel
Csőke József terem
17:45 Versenyprogram / Dokumentumfilmek
MESÉK A ZÁRKÁBÓL (Magyarország, 90 ’)
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
17.45 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
ZONGORALECKE 1993, új-zélandi-ausztrál-francia romantikus dráma, 121’
R. Jane Campion, op. Stuart Dryburgh
Zsigmond Vilmos terem
19:00 MAGYAR PANORÁMA
KÜLÖN FALKA 2021, magyar-szlovák filmdráma, 98’
R. Kis Hajni, op. Nyoszoli Ákos
Csőke József terem
20.00 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
CHUPACABRA (Oroszország, 75')
Zsigmond Vilmos terem
20.15 NÉMAFILMVETÍTÉS
ERICH VON STROHEIM: GYILKOS ARANY (GREED) 1923, amerikai filmdráma, 60’
Zongorán közreműködik: Darvas Kristóf
Balázs Béla terem
21.15 KÖNYVBEMUTATÓ
VÁGVÖLGYI B. ANDRÁS: GREED
Beszélgetőtársak: Sághy Miklós és Szilárdi Réka egyetemi oktatók
Balázs Béla terem
20.45 MAGYAR PANORÁMA
KILAKOLTATÁS 2021, magyar vígjáték, filmdráma, 88’
R. Fazekas Máté Bence, op. Tóth Evelin Judit
Csőke József Terem
21.00 SZABADTÉRI MOZI
NEKEM LÁMPÁST ADOTT KEZEMBE AZ ÚR PESTEN 1999, magyar filmszatíra, 103’
R. Jancsó Miklós, op. Grunwalsky Ferenc
Széchenyi tér
21.30 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
FRIENDS AND STRANGERS (Ausztrália, 84')
Zsigmond Vilmos terem
Május 27.
11.00 MESTERKURZUS
Beszélgetés Grunwalsky Ferenc operatőrrel
Moderátor: Varga Balázs filmkritikus
Balázs Béla terem
11:00 Az ART-Mozi Egyesület elnökségi ülése
14:00 Versenyprogram / Kisjátékfilmek 91'
ELMEGYEK (Magyarország, 11’), GYERE (Magyarország, 17’), AZ EZREDES A VÖRÖS NŐÉRT SÍR (Magyarország, 19’), JÖVETEL (Magyarország, 20'35’), MAMA BÜSZKESÉGE (Magyarország, 16'30’), MÁSOKÉRT VALÓ EMBEREK (Magyarország, 6'15’)
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
14.00 HATÁRON TÚL
SZERB ÉS MAGYAR FILMFESZTIVÁLOK SZAKMAI TALÁLKOZÓJA
MiniMozi
15.00 APRÓFESZT
BABE 1995, ausztrál-amerikai családi vígjáték, 92’
R. Chris Noonan, op. Andrew Lesnie
Csőke József terem
16.00 Versenyprogram / Kisjátékfilmek 111'
LAUNDRY (Finnország, 13’), UTOLSÓ ÓRA (Magyarország, 23’), ORRVÉRZÉSIG (Magyarország, 8’), THE ACCIDENT (Magyarország, 14’), AZ ÚT VÉGÉN (Magyarország, 13’), HANNA BISZTRÓJA (Magyarország, 39’)
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
17.00 MAGYAR PANORÁMA – PREMIER ELŐTTI VETÍTÉS
PACSIRTA 2022, magyar filmdráma, 72’
R. Paczolay Béla, op. Balázs István Balázs
Csőke József terem
17.30 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
DŰNE 2021, amerikai-angol-magyar-kanadai sci-fi dráma, kalandfilm, 155’
R. Denis Villeneuve, op. Greig Fraser
Zsigmond Vilmos terem
18.30 Versenyprogram / Dokumentumfilmek
TOBI SZÍNEI (Magyarország, 81')
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
18.30 MAGYAR PANORÁMA
NAGYKARÁCSONY 2021, magyar romantikus vígjáték, 109’
R. Tiszeker Dániel, op. Pataki Ádám
Csőke József terem
20:30 Versenyprogram / Nagyjátékfilmek
A FELESÉGEM TÖRTÉNETE (Magyarország, 169')
A vetítést követően beszélgetés az alkotókkal
Balázs Béla terem
20.30 MAGYAR PANORÁMA
A LEGJOBB DOLGOKON BŐGNI KELL 2021, magyar vígjáték, filmdráma, 83’
R. Cristina Grosan, op. Győri Márk
Csőke József terem
21.00 SZABADTÉRI MOZI
AURORA BOREALIS: ÉSZAKI FÉNY 2017, magyar filmdráma, 104’
R. Mészáros Márta, op. Piotr Sobocinski Jr.
Széchenyi tér
Május 28.
14.00 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
A LELEMÉNYES HUGO 2011, amerikai családi kalandfilm, 119’
R. Martin Scorsese, op. Robert Richardson
Balázs Béla terem
14.30 APRÓFESZT
BABE 1995, ausztrál-amerikai családi vígjáték, 92’
R. Chris Noonan, op. Andrew Lesnie
Csőke József terem
15.00 ÜNNEPÉLYES DÍJKIOSZTÓ
Zsigmond Vilmos terem
16.15 MAGYAR PANORÁMA
VADLOVAK – HORTOBÁGYI MESE 2021, magyar-német-osztrák-svéd dokumentumfilm, 95’
R. Török Zoltán, op. Jan Henriksson, Török Zoltán, Badár Balázs
Balázs Béla terem
16.30 MAGYAR PANORÁMA
LEGJOBB TUDOMÁSOM SZERINT 2020, magyar filmdráma, 123’
R. Lőrincz Nándor és Nagy Bálint, op. Nagy Bálint
Csőke József terem
17.30 OSCAR-DÍJAS OPERATŐRÖK
TÁVOL AFRIKÁTÓL 1985, amerikai romantikus dráma,155’
R. Sydney Pollack, op. David Watkin
Zsigmond Vilmos terem
18.00 DÍJNYERTES FILMEK VETÍTÉSE
21.00 SZABADTÉRI MOZI
FINAL CUT: HÖLGYEIM ÉS URAIM 2012, magyar játékfilm, 80’
R. Pálfi György
Széchenyi tér